קרקעות המריבה – הקרקעות האטרקטיביות האחרונות באשדוד אוזלות מהמדפים

לאחר שמשרד השיכון חתם על הסכם גג בעיר אשדוד על תוספת של 45,000 יחידות דיור, החלה ההתנפלות הצפויה של המשקיעים על עתודת הקרקע האחרונה בעיר. המחירים הנמוכים של הקרקעות מייצרים ביקוש גבוה שצפוי להרים את מחירי הקרקע גם בטווח הקצר. כיצד תוכלו לרכוש קרקע בפחות מ-130 אלף שקל בזמן שמרבית המשווקים מוכרים את אותה הקרקע ב-149,000-179,000 ש"ח ויותר?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
צילום: DepositPhotos

מה הופך את הקרקע הזאת לשונה?

מזה שנים שמדינת ישראל סובלת ממצוקת דיור. מציאת דירת מגורים בכלל, ובאזור המרכז בפרט – הפכה למשימה לא פשוטה. המגמה שהתחילה בתל-אביב, התפשטה לכל גוש המרכז ומתבררת כחריפה במיוחד בערים כמו אשדוד, שלהן עתודות קרקע דלות במיוחד. לעיר אשדוד אין היום לאן להתרחב ולכן ההשקעה בעתודת הקרקע האחרונה בעיר מושכת משקיעים שמחפשים את "תזמון הזהב" – כזה שינצל את נקודת הזמן ומצב הקרקע בכדי לייצר רווחים גדולים.  כמה גדולים? לפי נתוני אתר מדלן, מחירי דירות 4-5 חדרים מגיעים ל-1.6-2 מיליון ש"ח, ולכן השקעה בקרקע במחיר נמוך מסתמנת כפתרון שפוי ונכון.

הנחה של עד 50 אלף שקל ממחיר השוק

משקיעים שכבר הבינו את הפוטנציאל הטמון באשדוד ישמחו לגלות כי בימים אלה משווקות קרקעות ברובע הנחל באשדוד, במחיר אטרקטיבי במיוחד ביחס לשוק – החל ב- 129 אלף שקל בלבד, על ידי קבוצת מ.ל.ן נדל"ן. קרקעות זהות באזור משווקות במחירים גבוהים משמעותית, במחירים של 179-149 אלף שקלים. מדובר בקרקע שהיא פרטית בטאבו (רק 7% מהקרקעות במדינה הן פרטיות בטאבו) .

מהי הסיבה למחיר הנמוך בכ-20 עד 50 אלף שקל ממחירי השוק?

לדברי משה מאור, מבעלי קבוצת מ.ל.ן נדל"ן, "בניגוד למרבית המשווקים באזור, אנחנו הבעלים בפועל של הקרקע – מה שמאפשר לנו לחתוך את פערי התיווך, הלקוחות שלנו קונים למעשה ישירות מבעלי הקרקע, ונהנים מהנחה עצומה על מחיר השוק".

אפשר לעצום עיניים ולהתעלם מהמגמה, אבל…

במדינת ישראל, שצפוייה להגיע בקרוב ל-15,000,000 תושבים, לא נותרו כמעט קרקעות אטרקטיביות באזורי הביקוש הטובים. קרקעות באזורים כמו צפון תל אביב והרצליה נמכרות בסביבות 1,000,000 ש"ח והמחירים הגבוהים אינם מאפשרים לחוסך הממוצע לתפוס פוזיציה על קרקע איכותית בארץ. תתקשו למצוא היום קרקעות בערים כמו אשדוד שנמכרות בטווחי מחירים הנמוכים מ-150,000 ש"ח. מצוקת הדיור באשדוד הינה חריפה במיוחד. לצורך השוואה בשנת 2017 החלה בנייתן של 1686 דירות באשקלון לעומת 314 דירות בלבד באשדוד!

הגידול במחירי הקרקעות בשנים האחרונות

מי שרכש קרקע באחד האזורים האטרקטיביים בשנים האחרונות נהנה מעליית ערך אדירה. רוכשי הקרקעות מצליחים לייצר ערך כלכלי רב, גם לפני שמתקבלים היתרי הבנייה על הקרקע. אם תבחנו לעומק את המחירים באזורים הדומים (מבחינת מאפייני הקרקע) לרובע הנחל באשדוד – תגלו נתונים מדהימים.

קרקע בגלילות לדוגמה, ששווקה עוד בשנת 2014 במחיר של  450,000 ליח' קרקע הגיעה לשוויי של 1,100,000 ₪ בשנת 2018. וקרקע ששווקה בחדרה על הים בשנת 2012 במחיר 129,000 ₪ נמכרת בשנת 2018 במחיר של 470,000 ₪.  ויש עוד המון דוגמאות לכך.

מבחינתכם, מדובר בהשקעה לטווח רחוק?

"זו כמובן השקעה טובה מאוד לטווח רחוק, כאשר הרובע החדש כבר יהיה בנוי; אבל כבר עכשיו, עוד לפני שהקרקע הופשרה לבנייה למגורים, המחיר שלה עולה ב-15% עד 20% כל שנה. כלומר, גם בהשקעה לטווח קצר, יש כאן פוטנציאל רווח מצוין. מי שרוכש יכול למכור את הקרקע בכל שלב, כאשר אנחנו מלווים את התהליך ומסייעים למצוא רוכש פוטנציאלי אם צריך. על פי דוח השמאי יהיו לפחות 10 דירות לדונם!"

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: