למה הסרת שיער מיותר בלייזר הוא תהליך כל כך מורכב?

למרות שמכוני יופי אינם חייבים ברישיון, הרופאים ממליצים אך ורק על מכונים מקצועיים. השוני בטיפול בין כל אחת ואחת מצריך ידע מקצועי ונסיון רב כמו שיש רק במכון היופי אפילוג'יק (אישה, בריאות)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

נשים רבות סובלות משיער מיותר על הפנים. מדובר בתופעה עיקשת וטורדנית שקשה מאד להיפטר ממנה לצמיתות. התהליך של צמיחת שיער הפנים הוא ייחודי ושונה מצמיחת שיער בגוף ובנוסף, התגובה לטיפולים שונה אצל כל אחת ואחת. לכן כאשר ניגשים לתהליך הסרת שיער הפנים נדרשת מיומנות, ידע ומקצועיות רבה.

החשש מפני עבודת רשלניות ולא מקצועיות הוא גדול ולכן, לא רק על מנת שהתוצאות יהיו אפקטיביות, אלא גם כדי לא ליצור נזקים – יש צורך להתייחסות אינדיבידואלית ומקצועית לכל מטופלת.

מכיוון שהם אינם מחויבים ברישוי, ואינם נמצאים בפיקוח רפואי, מכונים להסרת שיער מצויים בכל מקום ובכל עיר. מטפלים ומטפלות שאינם מקצועיים ואשר לא רכשו את הידע הנצרך ואינם בקיאים דיו ברזי המקצוע – מתפתים לפתוח מכוני יופי והסרת שיער מבלי שיש להם את הידע המקצועי לכך.

למרות שהמכונים אינם חייבים ברישוי, משרד הבריאות ממליץ כי את הטיפול יבצע אך ורק רופא או מטפל מתחומי הרפואה שעבר הכשרה מתאימה.

כאשר ניגשים לטיפול בשיער הפנים, הדברים מקבלים משנה תוקף מהסיבה כי הוא רגיש יותר משאר השיער בגוף. במסגרת הטיפולים, נצרב זקיק השערה ע"י הקרנת אור וחימום ועלולות להיות לכך תופעות לוואי, כמו בכל טיפול רפואי. ולכן חשובה ההתעקשות ללכת אך ורק למטפלת מקצועית שרכשה את הכלים לכך ויודעת מתי וכמה לערוך את הטיפולים.

מכונים שאינם מקצועיים יכולים לא להיות ערים לתופעות הלוואי שיכולות לצוץ מפאת הטיפולים, כגון: כתמי עור, צריבות, צלקות וכוויות ובעיקר תופעה הפוכה של צמיחת יתר מחמת הטיפול עצמו.

בספרות המשפטית בנוגע לרשלנות רפואית, מופיעות כמה פסיקות של בית המשפט המחמירות מאוד באותם מכונים לא מקצועיים דיו שגרמו לתוצאות הפוכות בטיפול הלייזר.

ההסבר לתופעה נובע בעיקר מתפעול לא נכון של מכשיר הלייזר שעלול לעורר שורשים שהיו רדומים זמן רב. ולאידך גיסא,תפעול לא נכון גם עלול להפוך את השערה לפלומה דקה עד כדי שלא ניתן יהיה להמשיך בטיפול הלייזר משום שהלייזר עצמו לא יעיל על שערות דקות ופלומתיות.

אסתי טראובה המנהלת המקצועית במכון לרפואת עור אסטטית – epilogic, מסבירה למה תהליך הסרת השיער בלייזר כל כך מורכב: "כשאנחנו עושים הסרת שיער בפנים אנחנו חייבים לקחת בחשבון המון פרמטרים, המון משתנים". אומרת אסתי. "בדרך כלל, הנתונים מאחת לשנייה או מאחד לשני משתנים. כל אזור בפנים מגיב בצורה אחרת, הסיבות הן שונות, התהליכים ההורמונליים הם אחרים, הגילאים הם שונים".

כאמור, גם אסתי סוברת כי בכדי לקבל טיפול יסודי ומרפא, צריך לגשת למכונים מקצועיים. "אי אפשר להתייחס כמשוואה אחת לכולם אלא ממש ממש צריך לדון כל אחד לפי המרכיבים והמאפיינים של הבעיה שלו. ולפי זה להתאים את צורת הטיפול.

"במכון היופי אפילוג'יק, אנחנו משתדלים לקחת את כל הנתונים, ולהסביר את אורך הטיפול, את התהליך הטיפול, למה לצפות, מה אפשר לחכות, מה אי אפשר לצפות – ומשתדלים לתת את המענה המקסימלי לכל השאלות". מסכמת אסתי את השיחה.

לקביעת תור ייעוץ וקבלת מידע על הטיפול

* הטיפולים מתבצעים בירושלים

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

פנייתך התקבלה בהצלחה

תודה רבה!